Akcja 3 x INSUPEN

Szanowni Państwo,

na polskim rynku, zarówno w aptekach, w sklepach medycznych oraz w sprzedaży internetowej pojawiły się bardzo niskiej jakości igły do wstrzykiwaczy / penów insulinowych nieznanego pochodzenia. Dystrybutorzy tych wyrobów przemilczają na opakowaniach rzeczywisty kraj pochodzenia igieł oraz faktyczną nazwę producenta, podając się za tzw. „Wytwórcę” (oznaczonego ikoną przedstawiającą zarys fabryki), na co pozwala im konfekcjonowanie igieł w inne (własne) opakowania na terenie Polski. Brak jest na takich opakowaniach igieł informacji „Made in…” (kraj pochodzenia) lub „Wyprodukowano w …” (kraj pochodzenia), które pozwoliłyby w łatwy sposób zidentyfikować rzeczywisty kraj pochodzenia wyrobu medycznego. Brak takiej informacji oraz podanie polskiego adresu tzw. „Wytwórcy” powodują, że pacjenci błędnie przekonani są, iż nabywają i używają igły wyprodukowane w Polsce. Gdy tym czasem wyroby te prawdopodobnie nie są produkoinsupenwane nawet na terenie Europy.

W aptece, realizując receptę na insulinę otrzymacie Państwo bezpłatne igły 31Gx8mm INSUPEN w ilości 6 szt. (dostarczane przez PiC Solution dla Firmy SANOFI) albo będą to rozmiary 31Gx6mm i 31Gx5mm w ilości po 5 szt. (dostarczane przez PiC Solution Firmie BIOTON – krótsze zgodnie z najnowszymi międzynarodowymi rekomendacjami).
Mogą to być także igły 30Gx8mm NovoFine (dostarczane przez Firmę Novo Nordisk do własnych insulin) albo 30Gx8mm MicroFine (dostarczane przez BD dla Firmy LILLY). W tych dwu przypadkach są to igły grubsze (czym niższa cyfra „G”, tym grubsza igła), ale również bardzo wysokiej jakości.
Zwróćcie Państwo jednak uwagę, czy nie otrzymujecie igieł nieznanego pochodzenia (kraj i producent) i niepotwierdzonej jakości, które od zeszłego roku dostępne są w aptekach także jako bezpłatne próbki. Na opakowaniu właśnie tych igieł podana jest jedynie nazwa tzw. „Wytwórcy”, czyli polskiej firmy – konfekcjonera i dystrybutora, zamiast rzeczywistego podmiotu i miejsca produkcji.

Poza donacją ograniczonej ilości igieł przez firmy farmaceutyczne – producentów insulin (5 lub 6 szt. igieł na opakowanie insuliny, czyli jedna igła lub 1-2 igły na kartridż), igły dostępne są jedynie w formie zakupu komercyjnego, bo nieobjęte są wykazem Ministerstwa Zdrowia do Rozporządzenia o Zaopatrzeniu Ludności w Przedmioty Ortopedyczne i Środki Pomocnicze. Jesteśmy jednym z trzech państw bez takiej refundacji wśród 28 członków EU. Zatem kupując igły również należy zwrócić baczną uwagę, czy jest to wyrób oryginalny, i gdzie został faktycznie wyprodukowany. Na przykład europejska produkcja igieł jest gwarantem zachowania wysokich standardów i kontroli jakości wytwarzania wyrobów medycznych (szczególnie sterylnych, jednorazowego użytku) oraz zachowania procedur i stosowania wysokiej jakości materiałów zgodnie z obowiązującymi normami Dyrektyw UE!
Igły najwyższej, sprawdzonej jakości wiodących światowych producentów, takich jak BD – MicroFine, Novo Nordisk – NovoFine i PiC Solution – INSUPEN (kolejność alfabetyczna), oznakowane są w sposób czytelny i nie ukrywający tak istotnej dla kupującego informacji, jaką jest nazwa rzeczywistego producenta i kraj ich pochodzenia. Uczciwość wobec pacjenta i przejrzysta polityka informacyjna nie pozwalają najbardziej znanym markom na takie przemilczenie.

Igły do penów insulinowych są „Wyrobem Medycznym Sterylnym, Jednorazowego Użytku” a ilość, którą otrzymują Państwo w aptece wystarcza jedynie na kilka iniekcji i dodatkowy zakup jest dla Państwa każdorazowo dużym wysiłkiem finansowym, a do tego może Państwa zaniepokoić nieznane pochodzenie oraz niska jakość niektórych z nich. Dlatego zdecydowaliśmy o uruchomieniu specjalnej nieodpłatnej akcji wymiany igieł o nieoznakowanym kraju produkcji, na igły najwyższej jakości, marki PiC Solution (INSUPEN), produkowane w Unii Europejskiej, we Włoszech.
Igły INSUPEN spełniają wymogi normy TYPE A EN ISO 11608-2:2000 i dlatego są kompatybilne ze wszystkimi rodzajami i typami penów insulinowych stosowanych na obszarze UE, zgodnymi z tą normą. Stąd możecie Państwo być pewni, że wymieniacie igły na odpowiednie do używanego pena i gwarantowanej jakości!

Każdą przesłaną lub osobiście przekazaną nam nierozpakowaną igłę nieznanego producenta i kraju pochodzenia, zamienimy na trzy sztuki najwyższej jakości igieł INSUPEN (PiC Solution) i odeślemy Państwu bezpłatnie na wskazany adres w dowolnym miejscu w Polsce.
Akcja potrwa do Wielkanocy 2014 roku (do 20 kwietnia 2014) lub do wyczerpania zapasów.
Igły można przesyłać lub dostarczyć osobiście na nasz adres :
A New Therapy Sp. z o.o. (PiC Solution Polska),
Szeligi, ul. Szeligowska 4,
05-850 Ożarów Mazowiecki
Z dopiskiem: Wymieniam igły.
Można także osobiście dostarczyć takie igły do Sklepów Medycznych w Warszawie
przy ul. Łucka 18 (Wola) lub przy ul. Rentgena 5 (Ursynów, Budynek główny Centrum Onkologii),
gdzie na miejscu zostanie dokonana ich wymiana na igły INSUPEN w ilości 1 do 3.

Życzymy Państwu dużo zdrowia oraz bezbolesnych i bezpiecznych iniekcji insulinowych!

Z poważaniem,

PiC Solution Polska
A New Therapy Sp. z o.o.
www.niemusibolec.pl