Audycja RadioWnet – Diabetyk na fali – 13.12.2012

Audycja RadioWnet – Diabetyk na fali – 13.12.2012

Zapowiedź DIABETYK NA FALI – 13 grudnia 2012 r.

 

DZIECI, KOBIETY W CIĄŻY I SENIORZY W CENTRUM UWAGI

Kobiety z cukrzycą w ciąży, dzieci, seniorzy – troska o nich jest celem działań Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Na ich rzecz bowiem przeznaczane są pieniądze zbierane przez Fundację. Celem najbliższego 21. Finału jest zbiórka funduszy m.in. na wyposażenie w sprzęt szpitali geriatrycznych i zakładów opiekuńczo-leczniczych.

Dlaczego jest to takie ważne? Ponieważ w naszym społeczeństwie jest coraz więcej osób w wieku podeszłym, wymagających pomocy medycznej w walce z chorobami przewlekłymi. Z naszego punktu widzenia nabierze to szczególnego znaczenia, jeśli uświadomimy sobie, że szacowana częstość występowania cukrzycy w populacji osób po 65. roku życia wynosi ponad 40%.

Z kolei 20. Finał w dużej mierze poświęcony był kobietom ciężarnym z cukrzycą w – Fundacja WOŚP zakupiła dla nich pompy insulinowe, które są im bezpłatnie wypożyczane, aby mogły wyrównać swoją cukrzycę i dzięki temu mieć większą szansę na poczęcie zdrowych dzieci. Także kobiecie poświęcona była konferencja Polskiej Federacji Edukacji w Diabetologii.

Dlatego podczas audycji powiemy o kobietach z cukrzycą, programach WOŚP pomagającym diabetykom, 21. Finale i in. W audycji wezmą udział wyjątkowi goście: Alicja Szewczyk, przewodnicząca PFED oraz Krzysztof Dobies, rzecznik prasowy WOŚP.

Zapraszamy do wysłuchania audycji DIABETYK NA FALI w czwartek, 13 listopada 2012 r. o godz. 14.00! 

http://www.radiownet.pl/publikacje/zapowiedz-diabetyk-na-fali-13-grudnia-2012-r#/sluchaj