Bieg POLICZ SIĘ Z CUKRZYCĄ.

Bieg POLICZ SIĘ Z CUKRZYCĄ.

13 stycznia o godz. 12 sprzed Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie wystartuje bieg dla kilku tysięcy chętnych. Jerzy Owsiak prosi, żeby ci, którzy się zapiszą przyszli na imprezę.

 

 

Biegacze wystartują z placu Defilad wschodnią jezdnią ulicy Marszałkowskiej, a dalej Królewską, przez plac Piłsudskiego, Wierzbową, Senatorską, Miodową, Krakowskim Przedmieściem, Królewską, Mazowiecką, przez plac Powstańców Warszawy, Szpitalną, Przeskok, Złotą do mety na placu Defilad.

Zapisy chętnych do wspólnego biegania rozpoczynają się w poniedziałek 26 listopada o godz. 12. Tego dni rusza strona internetowa, na której można dokonać zgłoszenia.
– Nie trzeba być maratończykiem, żeby przebiec lub przejść trasę – mówi Jerzy Owsiak. Można zabrać ze sobą psa, czy innego ulubieńca, można przejechać trasę na wrotkach czy na rowerze. Gotowych jest już kilka tysięcy koszulek i specjalnych medali dla uczestników.

Szef WOŚP ma prośbę do tych, którzy się zapiszą do udziału w biegu, aby nic ich nie odwiodło od startu. Np. zła pogoda. Bo jeśli nie przyjdą to w ten sposób zablokują miejsca innym.
Również o godz. 12 rozpoczyna się przed PKiN koncert, który potrwa do godz. 20 i tradycyjnie zakończy się “Światełkiem do nieba”. Trwa jeszcze kwalifikacja zespołów, które zagrają podczas koncertu.
Jerzy Owsiak pochwalił się także, że Przystanek Woodstock dostał się do dziesiątki najlepszych europejskich festiwali w konkursie European Festival Awards. Dostał się w dwóch kategoriach, bo zarówno publiczność głosowała na ten festiwal, jak też branża muzyczna.

Rozmawiał Mariusz Syta.

info (PolskieRadio.pl)