Brak insulin Solostar – Sanofi

Brak insulin Solostar – Sanofi

Tymczasowe ograniczenia w dostawach produktów leczniczych zawierających insulinę ludzką INSUMAN®

Tymczasowe ograniczenia w dostawach produktów leczniczych zawierających insulinę ludzką INSUMAN®

Niniejszym informujemy, że czasowe ograniczenie dostaw gotowych do użycia jednorazowych wstrzykiwaczy i wkładów Insuman® dotyczy następujących produktów Insuman: Insuman® Basal, Insuman® Rapid i Insuman® Comb25:

Insuman Rapid 100 j.m./ml roztwór do wstrzykiwań we wkładzie Insuman Rapid SoloStar 100 j.m./ml roztwór do wstrzykiwań we wstrzykiwaczu
Insuman Basal 100 j.m./ml zawiesina do wstrzykiwań we wkładzie
Insuman Basal SoloStar 100 j.m./ml zawiesina do wstrzykiwań we wstrzykiwaczu
Insuman Comb 25, 100 j.m./ml zawiesina do wstrzykiwań we wkładzie
Insuman Comb 25 SoloStar 100 j.m./ml zawiesina do wstrzykiwań we wstrzykiwaczu

Przywrócenie normalnego poziomu dostaw zaplanowano na lipiec 2015 r.

Wszystkie produkty lecznicze Insuman®, dostępne obecnie na rynku, mogą być bezpiecznie stosowane.

Przejściowy niedobór gotowych do użycia jednorazowych wstrzykiwaczy i wkładów Insuman® nie wpłynie na dostępność wszystkich pozostałych produktów insulinowych Sanofi, takich jak Lantus® (insulina glargine, 100 j.m./ml) i Apidra® (insulina glulizynowa, 100 j.m./ml) Podejmujemy wszelkie niezbędne działania w celu: zminimalizowania wpływu braku dostaw oraz wsparcia pacjentów i ich lekarzy w skutecznym zarządzaniu terapią w okresie ograniczonych dostaw produktu leczniczego Insuman w Polsce.

O zaistniałej sytuacji poinformowaliśmy władze zdrowotne oraz pracowników służby zdrowia, aby zapewnić pacjentom wystarczająco dużo czasu na skuteczne przestawienie na leczenie alternatywnym produktem leczniczym, zawierającym insulinę ludzką.

Pacjenci leczeni lekiem Insuman® Rapid, Insuman® Basal oraz Insuman® Comb 25 powinni niezwłocznie skontaktować się z lekarzem, który zamieni do tej pory stosowany lek zawierający insulinę na inny preparat insulinowy o odpowiednim profilu działania. Ponadto pacjenci powinni zostać przeszkoleni w zakresie stosowania nowego urządzenia do podawania insuliny, ponieważ wstrzykiwacze do insuliny są specyficzne dla każdego producenta. W celu utrzymania kontroli glikemii może być konieczne częstsze badanie stężenia glukozy we krwi oraz dostosowanie dawki insuliny.

Przepraszamy za zaistniałe niedogodności. Informujemy, że dokładamy wszelkich starań aby jak najszybciej przywrócić normalny cykl dostaw. Pragniemy podkreślić, że bezpieczeństwo pacjentów i odnoszone przez nich korzyści z insulinoterapii stanowią najwyższy priorytet dla firmy Sanofi, która nieustannie dąży do gwarantowania pacjentom dostępu do najwyższej jakości insulin.

Info: www.sanofi.pl

a