Cukrzyca a zdrowie – “Czwartkowe Obiady u Diabetyków” na Podlasiu, 20.06.2023 r.

Cukrzyca a zdrowie – “Czwartkowe Obiady u Diabetyków” na Podlasiu, 20.06.2023 r.

W dniu 20 czerwca 2023 r. Członkowie Koła nr 3 i Koła nr 4 Polskiego Stowarzyszenia Diabetyków w Lublinie na zaproszenie Pani Danuty Roszkowskiej – Prezes Podlaskiego Stowarzyszenia Diabetyków, wzięli udział w Zjeździe Diabetyków, który odbył się w Ziołowym Zakątku w Korycinach.

Pani Prezes Elżbieta Sagan otrzymała statuetkę Anioła “za otwartość, za serce, za empatię, która czyni świat odrobinę lepszym”. Pozostałe dwie statuetki powędrowały do Pani Anny Biegańskiej oraz Anatola Ochryciuka.

Lubelscy Diabetycy zabrali ze sobą regionalny przysmak – cebularze, którymi obdarowano wszystkich uczestników. Ponadto w ramach upominku Pani Prezes Danuta Roszkowska otrzymała pejzaże przedstawiające  miasto Lublin.

W spotkaniu uczestniczyło około 170 osób z całej Polski, w tym 50 z samego Lublina. Po powitaniu Gości i odśpiewaniu hymnu przyszedł czas na wspólne gotowanie oraz degustację przyrządzonych sałatek. Aby tradycji i nazwie wydarzenia stało się zadość, podano wyśmienity obiad. Jedną z atrakcji był również występ muzyczny, po którym zaproszono wszystkich do wspólnej zabawy.

Dziękujemy za zaproszenie i do zobaczenia!