Diabetycy z Tarnogrodu na wycieczce.

Diabetycy z Tarnogrodu na wycieczce.

Kombatanci ze Stowarzyszenia w Tarnogrodzie w dniach 10-12 maja 2014r. zorganizowali wycieczkę w której uczestniczyli diabetycy z Tarnogrodu.

Rozpoczęliśmy zwiedzanie od Krakowa a jak Kraków to Wawel, rynek krakowski, Kościół Mariacki. Po obiedzie w Krakowie udaliśmy się do Łagiewnik tak zwiedzanie a wieczorem odjazd na nocleg do Góry Kalwarii. Następnego dnia o 6:00 rano Msza w Klasztorze i po śniadaniu zwiedzanie pod przewodnictwem zakonnika klasztoru. Dalej droga wiodła do Wadowic gdzie zobaczyliśmy dom Wojtyły, kościół oraz każdy mógł zasmakować słynnych kremówek wadowickich. Z Wadowic pojechaliśmy do Oświęcimia tam zwiedziliśmy obóz w Oświęcimiu i Brzezince . Po obiedzie wyjechaliśmy na nocleg do Częstochowy który był w Domu Pielgrzyma. W poniedziałek 12 maja udaliśmy się do katedry na odsłonięcie obrazu i Mszę Św która odbyła się o godz 6:00 przed Cudownym Obrazem. Po śniadaniu udaliśmy się w drogę powrotną po drodze wstąpiliśmy do klasztoru w Gidlach gdzie zakonnik opowiedział nam historię związaną z tym klasztorem i obrazem Matki Boskiej Gidelskiej którego wysokość wynosi 9cm. W drodze powrotnej zatrzymaliśmy się na obiad a po obiedzie już trasa wiodła do domy. W Tarnogrodzie byliśmy o godz 19:00.

Wszyscy byli zadowoleni mimo wysiłku jaki włożyli na chodzenie w Krakowie, Oświęcimiu i innych miejscach. Wielkie podziękowania składamy kombatantom za to że mogliśmy uczestniczyć w tej wycieczce oraz panu Ciosmakowi kierowcy autobusu z Księżpola który organizacyjnie był wspaniały. To co zobaczyliśmy tego już nikt nam nie odbierze a warto co jakiś czas zwiedzać te miejsca przypominając sobie naszą historię. Szanowni Kombatanci dziękujemy że mogliśmy uczestniczyć z Wami w tej wycieczce.

prezes diabetyków Władysław Chodkiewicz