Diabetycy z Tarnogrodu walczą o dostęp do diabetologa….

Diabetycy z Tarnogrodu walczą o dostęp do diabetologa….

Tak jak mówili tak zrobili byli w Sejmie R.P.

W dniu dzisiejszym to jest 12-12-2012r ( magiczna data )Dorota Flor, Józef Łaba oraz Władysław Chodkiewicz udali się do Sejmu R.P na spotkanie z przedstawicielami Prezydiów Klubów Parlamentarnych.

Spotkania zostały zorganizowane przez Posła Sojuszu Lewicy Demokratycznej Pana Zbigniewa Matuszczaka, Posła Solidarnej Polski Pana Piotra Szeligę , Posła Prawa i Sprawiedliwość Pana Sławomira Zawiślaka, Posła z Ruchu Palikota Pana Michała Kabacińskiego.

Pierwsze spotkanie odbyło się z przewodniczącym Klubu Parlamentarnego Solidarna Polska Panem Arkadiuszem Mularczykiem i posłami tego ugrupowania. Z wypowiedzi Przewodniczącego Klubu wynika że sprawa zostanie skierowana do NIK celem zbadania całej prywatyzacji SP ZOZ, będzie wystąpienie do Prokuratora Generalnego ażeby dokonać weryfikacji i zbadania prawomocnych postanowień prokuratur które umarzały dochodzenia a tematy nie zostały wnikliwie zbadane. Będzie również wystąpienie do Sejmowej Komisji Zdrowia celem zbadania problemów ochrony zdrowia ze środków publicznych w powiecie biłgorajskim.

Bardzo dobrze oceniamy spotkanie z Prezydium Klubu Sojuszu Lewicy Demokratycznej któremu przewodniczył premier Leszek Miler Przewodniczący Klubu Parlamentarnego Sojuszu Lewicy Demokratycznej byli również inni posłowie z tego klubu V-ce Przewodniczący Klubu SLD oraz Pan Zbigniew Matuszczak, Jacek Czerniak i inni. W tym miejscu należy dodać że Poseł Matuszczak osobiście już ten temat podjął wcześniej skierował pismo do NIK i otrzymał odpowiedź że w 2013r istnieje możliwość przeprowadzenia kontroli a teraz będzie jeszcze wystąpienie do NIK z Klubu, będzie również wystąpienie do Prokuratora Generalnego i do Sejmowej Komisji Zdrowia o zbadanie tych zagadnień. Jeżeli zostanie to uczynione co nam obiecano to jesteśmy taką postawą Klubu Parlamentarnego SLD zbudowani.

Problem ten przekazaliśmy również w Klubie Ruchu Palikota gdzie wysłuchał nas Poseł Marek Poznański który obiecał że Ruch Palikota podejmie ten temat na co bardzo liczymy.

Prezydium Prawa i sprawiedliwości reprezentował Przewodniczący Pan Mariusz Błaszczak, Bolesław Piecha, Sławomir Zawiślak i inni. W rozmowie z posłami omówiliśmy problemy związane z ochroną zdrowia ze środków publicznych w powiecie biłgorajskim, padły stwierdzenia że przyjrzą się problemowi a Poseł Zawiślak ma czuwać nad tymi tematami a jak będzie czas pokaże, tutaj chcieliśmy ażeby przewodniczący Komisji Zdrowia Pan Bolesław Piecha podjął ten problem na Sejmowej Komisji Zdrowia a czy tak się stanie zobaczymy. Prowadzona była również przed wyjazdem do Sejmu RP rozmowa z Poseł Genowefą Tokarską ażeby Prezydium PSL podjęło ten problem ale Pani Tokarska odmówiła spotkania w tej materii w Warszawie w Sejmie R.P. Czekamy na zdecydowane działania Klubów Parlamentarnych które podjęły ten problem i liczymy że Posłowie , Zbigniew Matuszczak ,Jacek Czerniak, Piotr Szeliga, Sławomir Zawiślak oraz Marek Poznański będą czuwali nad pozytywnym rozwiązaniem tego problemu.

Władysław Chodkiewicz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.