DiaEuro 2013 – Chorwacja

DiaEuro 2013 – Chorwacja

W 2012 roku Oddział Wojewódzki PSD był organizatorem wyjazdu Polskiej Reprezentacji Diabetyków na DiaEuro 2012. Było to wydarzenie, które odbyło się w dniach 03 – 08 lipca 2012r. w Kijowie. Organizatorem oraz inicjatorem projektu było Ukraińskie Stowarzyszenie Diabetyków, oraz IDF Europe (Europejska Federacja Diabetyków).Patronem i współorganizatorem była Federacja Futbolu Ukrainy.

PZPN objął Patronat Sportowy nad reprezentacją. Patronat medialny sprawował „Magazyn Diabetyk”, Portal „MojaCukrzyca.org”, oraz Portal „Diabetica.pl”. Sponsorami drużyny były firmy Bayer Polska, Willcare Polska, I-sens oraz A New Therapy.

Podczas Europejskich Mistrzostw Diabetyków DiaEuro 2012 u naszych wschodnich sąsiadów pokazaliśmy siłę i charakter naszego kraju, ale ze względu na nieliczne treningi, które ledwo udało nam się zorganizować przed turniejem, nie byliśmy w stanie pokonać takich reprezentacji jak Chorwacja, Słowacja czy Włosi, którzy byli wspierani przez swoje narodowe związki piłkarskie. Drużyny te były na wyciągnięcie ręki, ale zabrakło naszej drużynie zgrania i lepszej komunikacji.

Selekcjonerem naszej kadry w kraju był Gerard Juszczak -Trener Reprezentacji Polski A, który nie mógł wyjechać z nami do Kijowa, ze względu na wyjazd Reprezentacji Polski w Piłkę Halową U21 do Brazylii.

Nasze zeszłoroczne przygotowania odbywały się w cieniu Euro 2012 oraz Mistrzostw Olimpijskich w Londynie, stąd nikłe było zainteresowanie ze strony zarówno medialnej jak i sponsorskiej. Polscy Sportowcy Paraolimpiady, jednak pokazali światu, że osoby niepełnosprawne mogą realizować swoje marzenia oraz osiągać bardzo dobre wyniki przy dużo niższych kosztach.

Chorwaci, którzy wygrali turniej w Kijowie postanowili kontynuować Europejskie Mistrzostwa Diabetyków i w dniach 27-31 sierpnia 2013 zorganizują turniej w mieście Zadar. W bieżącym roku Polska Reprezentacja Diabetyków chciałaby osiągnąć sukces na arenie międzynarodowej, ale bez wsparcia finansowego Polskich Firm, będzie bardzo ciężko na niego liczyć.

W związku z powyższym zwracamy się do Państwa o pomoc finansową która przeznaczona będzie na treningi i wyjazd Polskiej Reprezentacji Diabetyków na DiaEuro 2013.

Liczymy na zrozumienie oraz pomoc w spełnieniu marzenia młodych zawodników z cukrzycą, którym jest wystąpienie w barwach narodowych Polski.