II Wielki Nocny Bieg PoZdro! z okazji XXIV Światowego Dnia Cukrzycy

II Wielki Nocny Bieg PoZdro! z okazji XXIV Światowego Dnia Cukrzycy

Światowy Dzień Cukrzycy jest obchodzony corocznie 14 listopada przez miliony ludzi na całym świecie w celu zwiększenia świadomości ryzyka cukrzycy i rosnącego zagrożenia dla zdrowia, jakie ta choroba za sobą niesie w obecnych czasach.

 

Światowy Dzień Cukrzycy jest obchodzony corocznie 14 listopada przez miliony ludzi na całym świecie

Foto: Materiały prasowe Światowy Dzień Cukrzycy jest obchodzony corocznie 14 listopada przez miliony ludzi na całym świecie

Zapoczątkowany w 1991 roku przez Międzynarodową Federację Diabetologiczną, Światowy Dzień Cukrzycy jest obchodzony w tym roku po raz 24. Myślą przewodnią tegorocznej edycji jest “Zdrowy styl życia i cukrzyca: Zdrowe żywienie jest prawem, nie przywilejem. Działajmy już dziś, by zmienić jutro”.

Program PoZdro! jest pięcioletnim letnim programem profilaktycznym obejmującym badania przesiewowe, opiekę specjalistyczną i program edukacyjny skierowane do uczniów pierwszych klas szkół gimnazjalnych i ich rodzin. Program jest realizowany w Gdyni, Warszawie, Lublinie oraz Wrocławiu. Udział w programie jest całkowicie bezpłatny.

W ramach Programu organizowane są także zajęcia sportowe z gwiazdami sportu oraz Lekcje Multimedialne PoZdro!, które bezpłatnie udostępniane są każdej chętnej placówce. Program jest w pełni realizowany przez Fundację Medicover. Celem Programu jest poprawa stanu zdrowia uczniów poprzez zmniejszenie ryzyka wystąpienia cukrzycy, zwłaszcza typu 2, do której przyczynia się między innymi niezdrowy styl życia.

Dwa okręgi, dwie drużyny, dwa cele charytatywne

Z okazji przypadającego w tym roku 24. Światowego Dnia Cukrzycy Fundacja Medicover serdecznie zaprasza do udziału w II Wielkim Nocnym Biegu Programu PoZdro!, podczas którego uczestnicy utworzą dwa błękitne okręgi i pobiegną dla dzieci chorych na cukrzycę. Wydarzenie odbędzie się w nocy z 13 na 14 listopada 2015 roku na Placu Piłsudskiego w Warszawie. W tym roku warunkiem udziału w Wielkim Nocnym Biegu PoZdro! jest dokonanie opłaty wpisowej w wysokości 30 zł (lub dowolnej wyższej kwoty).

Uczestnicy biegu zostaną podzieleni na dwie drużyny, czyli dwa okręgi po 300 osób i pobiegną wspólnie przez 24 minuty. Ilość przebiegniętych kilometrów w każdym okręgu przełoży się na kwotę (całość opłaty wpisowej) przekazaną na rzecz Fundacji Diabeciaki oraz Poradni Diabetologicznej w Instytucie Matki i Dziecka.

W trakcie imprezy do biegaczy dołączą przedstawiciele Fundacji Medicover, sportowcy oraz rodziny biorące udział w Programie PoZdro!. Bieg odbywać się będzie w systemie Silent Disco (uczestnicy mają słuchawki, kontakt ze spikerem odbywa się drogą radiową, dzięki temu nie zakłócamy ciszy nocnej).

Podczas biegu dostępny będzie bufet z herbatą, foto-namiot oraz namiot do malowania uczestników odblaskowymi farbkami; każdy uczestnik otrzyma specjalny pakiet startowy. Ponadto uczestnicy wydarzenia będą zachęcani do włączenia swoich ulubionych aplikacji do biegania i pokazania znajomym tej wyjątkowej trasy biegu!

Dzięki uprzejmości Fundacji Europejska Klinika Cukrzycy, podczas II Wielkiego Nocnego Biegu PoZdro! obecny będzie DIABETOBUS!, w którym to w godzinach 22 – 2 będzie można bezpłatnie wykonać badania takie jak: pomiar ciśnienia, poziom cukru, czy hemoglobina glikowana.

Harmonogram imprezy:

  • 22.30-23:30 Odbiór pakietów startowych Biegu, zdjęcia w foto-namiocie;
  • 23:30-00.24 Przejście na trasę Biegu oraz wspólna rozgrzewka;
  • 00.24-00.48 Bieg Główny (start po zmianie warty przy Grobie Nieznanego Żołnierza);
  • 00.48-1.15 Ogłoszenie wyników, zakończenie imprezy.

Liczba miejsc dla biegaczy jest ograniczona. Uczestnicy proszeni są o zabranie ze sobą dowodu osobistego lub innego dokumentu ze zdjęciem, który będzie potrzebny, aby odebrać Pakiet Startowy Biegacza.

Zgłoś Swój udział.

Info: Onet.pl