Polskie Stowarzyszenie Diabetyków - Oddział Wojewódzki w Lublinie > Aktualności > Jak dojść do pierwszego miliona??

Jak dojść do pierwszego miliona??

Jak dojść do pierwszego miliona??

Już pod koniec roku na Lubelszczyźnie seniorzy rozpoczną proces zdobywania pieniędzy na ważne działania społeczne.
Ruszyła Międzypokoleniowa Szkoła Fundraisingu.

 Seniorzy z Lubelszczyzny nabędą wiedzę i umiejętności niezbędne do efektywnego kierowania pozyskiwaniem funduszy z różnych źródeł na rzecz organizacji pozarządowych. Pomoże im w tym Stowarzyszenie na rzecz Integracji Społecznej „Modrzew”. Obok zajęć teoretycznych zaplanowano cześć praktyczną organizowaną jako wolontariat w wybranych organizacjach pozarządowych. Zajęcia zaplanowano od listopada 2012 do maja 2013. Udział w zajęciach jest bezpłatny.

Działanie jest innowacyjnym przedsięwzięciem z uwagi na fakt, iż planowane zajęcia oparto na standardach kształcenia fundraiserów przyjętych przez Europejskie Stowarzyszenie Fundraisingu (EFA) oraz Międzynarodową Deklaracją Zasad Etycznych w Fundraisingu. Ponadto w trakcie części teoretycznej zajęć razem z seniorami będą także kształceni ich przyszli opiekunowie – osoby z organizacji przyjmujących wolontariuszy. Organizacja procesu szkoleniowego w grupach łączonych (seniorzy i opiekunowie) z jednej strony przygotowuje opiekunów dla osób starszych, którzy będą pomagać podczas angażowania się w sektor obywatelski, a z drugiej strony wpływa na integracje międzypokoleniową. Wykorzystuje aktywne/dwustronne uczenie się pokoleń – senior od osoby młodszej jak i osoba młodsza od seniora wykorzystując jego „mądrość życiową”.

Dzięki dofinansowaniu z Rządowego Programu na rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych 14 seniorów oraz 14 przedstawicieli organizacji pozarządowych będzie miało szansę na zdobycie bardzo poszukiwanego na naszym rynku zawodu Fundraisera, wskazuje Paweł Narodowiec – Prezes Stowarzyszenia „Modrzew”.

Rekrutacja do Międzypokoleniowej Szkoły Fundraisingu trwa tylko do 20 listopada 2012 roku.

Cały Trzeci Sektor w Polsce i na świecie cierpi na brak wykwalifikowanych fundraiserów, przez co są oni bardzo poszukiwani. Uczestnicy Szkoły zdobędą wiedzę o współczesnym fundraisingu i jego uwarunkowaniach. Będą umieli zorganizować profesjonalny system finansowania organizacji pozarządowej. Uzyskają kwalifikacje do samodzielnej pracy na stanowisku fundraisera w instytucji społecznej lub organizacji non-profit. Wychodząc z założenia, że dla prawidłowego funkcjonowania społeczności, obok administracji publicznej i firm prywatnych, muszą istnieć stabilne i wiarygodne organizacje pozarządowe, Stowarzyszenie „Modrzew” pomaga tworzyć nowe organizacje pozarządowe oraz wspiera organizacje istniejące. W latach 2010-2012 na ten cel pozyskało ponad 2 mln zł z różnych źródeł zewnętrznych

Chcesz zostać Fundraiserem?
wejdź na www.modrzew.org

Tagi: , , , , ,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.