Krzyż Kawalerski Orderu Odrodzenia Polski

Krzyż Kawalerski Orderu Odrodzenia Polski

 

Prezydent RP przyznał. Wojewoda wręczył.

Krzyż Kawalerski Orderu Odrodzenia Polski dnia 11 listopada 2012r w Narodowe Święto Niepodległości Wojewoda Lubelski Pani Jolanta Szołno -Koguc wręczyła Władysławowi Chodkiewiczowi prezesowi diabetyków z Tarnogrodu tak wysokie odznaczenie państwowe.

Władysław Chodkiewicz posiada już nadane wcześniej odznaczenia państwowe takie jak Brązowy Krzyż Zasługi, Srebrny Krzyż Zasługi, Złoty Krzyż Zasługi, Order Sztandaru Pracy II Klasy, posiada również wiele odznaczeń nie państwowych między innymi Zasłużony dla województwa lubelskiego i wiele innych. Ta uroczystość odbyła się w Sali Błękitnej Urzędu Wojewódzkiego w Lublinie przy ulicy Spokojnej 4.

11 Listopada odbyły się Obchody Święta Niepodległości w Lublinie.

  • Odbyła się uroczysta sesja Rady Miejskiej w Lublinie.
  • Mszę Św. w Archikatedrze Lubelskiej w intencji Ojczyzny odprawił i homilię wygłosił Ks Abp Stanisław Budzik. Po mszy cd uroczystości odbyły się na Placu Litewskim.
  • meldunek dowódcy uroczystości i powitanie kompanii honorowych
  • odegranie Hymnu Narodowego i uroczyste podniesienie flagi państwowej na maszt
  • wystąpienie Wojewody Lubelskiego Jolanty Szołno -Koguc
  • apel pamięci i salwa honorowa
  • składanie wieńców i wiązanek kwiatów pod pomnikami Nieznanego Żołnierza i Marszałka Józefa Piłsudskiego
  • musztra paradna Kompani Honorowej Wojska Polskiego
  • defilada Kompani Honorowych
  • koncert melodii patriotycznych w wykonaniu orkiestry wojskowej

O godz 15 odbyło się spotkanie Wojewody Lubelskiego z przedstawicielami życia politycznego, kulturalnego, społecznego i gospodarczego. Na tym właśnie spotkaniu odbyło się uroczyste wręczenie odznaczenia Krzyża Kawalerskiego Orderu Odrodzenia Polski dla Władysława Chodkiewicza. Z wnioskiem o takie odznaczenie wystąpili mieszkańcy oraz chorzy na cukrzycę.
Władysław Chodkiewicz jest prezesem diabetyków działających na terenie Miasta i Gminy Tarnogród , jest współorganizatorem Tarnogrodzkiej Szkoły Cukrzycy, organizatorem spotkań integracyjnych połączonych z bezpłatnymi badaniami dla mieszkańców. Organizuje bezpłatne badania dla mieszkańców na terenie gminy. Co roku organizuje obchody Światowego Dnia Walki z Cukrzycą , i tak w tym roku rozpocznie to się 15 listopada w kościele parafialnym w Tarnogrodzie o godz 14 Mszą Św. O zdrowie i Boże Błogosławieństwo dla mieszkańców i przybyłych gości następnie w Tarnogrodzkim Ośrodku Kultury odbędzie się wykład, występy, bezpłatne badania, degustacja ojeju ekologicznego – wszystkich zdrowych i chorych z powiatu biłgorajskiego serdecznie zapraszają.