Kwiecień 2024 – cykliczne spotkanie Koła Nr 3 Polskiego Stowarzyszenia Diabetyków w Lublinie

Kwiecień 2024 –  cykliczne spotkanie Koła Nr 3 Polskiego Stowarzyszenia Diabetyków w Lublinie
Pani Dorota Niewińska – Skuza, Przedstawiciel ds. żywienia medycznego; fot. Wiktoria Kwiecień

W dniu 8 kwietnia 2024 r. o godzinie 16:00 w siedzibie LSS Społem w Lublinie przy ul. Wyszyńskiego 15, odbyło cykliczne spotkanie Członków Koła Nr 3 Polskiego Stowarzyszenia Diabetyków w Lublinie.

Gościem spotkania była Pani Dorota Niewińska – Skuza, Przedstawiciel ds. żywienia medycznego, która przedstawiła Członkom Stowarzyszenia ofertę żywności specjalnego przeznaczenia medycznego marki ActivLab pharma.

Jednym z zaprezentowanych produktów był środek spożywczy RecoMed dla diabetyków o smaku waniliowym na bazie białka serwatkowego. Produkt jest kompletny pod względem odżywczym, przeznaczony do postępowania dietetycznego w niedożywieniu związanym z chorobą u pacjentów z cukrzycą i pacjentów z hiperglikemią. Jego skład uwzględnia zapotrzebowanie organizmu osób w okresie rekonwalescencji po chorobie, operacji, niedożywionych, wyniszczonych. Może być stosowany jako jedyne źródło pożywienia (6 porcji dziennie) lub jako uzupełnienie diety lub jej częściowe zastępowanie (1-3 porcje dziennie). Jedna porcja (63 g) zawiera dwa wymienniki węglowodanowe (WW).

Ostrzeżenia:

  • Zawiera cukier i substancję słodzącą.
  • Produkt jest przyjmowany pod nadzorem lekarza.
  • Produkt jest przeznaczony dla osób dorosłych i dzieci powyżej 3 roku życia.
  • Produkt nie jest przeznaczony do stosowania pozajelitowego.

Członkowie Koła obecni na spotkaniu mieli możliwość degustacji produktów z linii RecoMed, w tym elektrolitów i koktajli odżywczych a także przetestowania kremu łagodząco-regenerującego do pielęgnacji skóry i ciała RadioSkin.

W imieniu Członków i Sympatyków oraz własnym, bardzo dziękuję wszystkim za przybycie.

Kolejne spotkanie cykliczne odbędzie się w dniu 6 maja 2024 r. o godzinie 16:00 w siedzibie LSS Społem przy ul. Wyszyńskiego 15 w Lublinie. Gościem będzie Pan Sławomir Świdnik,  przedstawiciel polskiej firmy farmaceutycznej FSP Galena, który przybliży rolę i znaczenie suplementacji  witaminy B12.

Serdecznie zapraszam!

Elżbieta Sagan, Prezes Koła nr 3 PSD w Lublinie.