Kwietniowe spotkanie edukacyjne w Tarnogrodzkiej Szkole Cukrzycy.

Kwietniowe spotkanie edukacyjne w Tarnogrodzkiej Szkole Cukrzycy.

W Tarnogrodzkim Ośrodku Kultury dnia 04-04-2013r odbyło się spotkanie edukacyjne a wykład pt” Ostre powikłania cukrzycy-jak ich unikać” poprowadziła dr Jolanta Mazurek. Mówiono o kwasicy mleczanowej, o śpiączce ketonowej oraz o hipoglikemii. Jak należy się zachować w takich przypadkach.

Na spotkaniu dokonano również podsumowania spotkania integracyjnego w Luchowie, mówiono o zmianach w zarządzie jakich dokonano w ostatnim okresie.

Prezes poinformował o spotkaniu w Nadleśnictwie Józefów z Nadleśniczym dr inż Leszkiem Dmitrocą i wręczeniu dyplomu od Zarządu Głównego Polskiego Stowarzyszenia Diabetyków dla Nadleśnictwa w Józefowie za wspieranie działań diabetyków,

powiedział również co się stało ze szpitalem w Tarnogrodzie oraz o postępowaniu administracyjnym w temacie wiatraków o które do Burmistrza Tarnogrodu wystąpiła Spółka Megawat Tarnogród.

Prowadzono również wstępne uzgodnienia w temacie organizacji spotkania z okazji X rocznicy powstania koła diabetyków w Tarnogrodzie w połączeniu z obchodami Światowego Dnia Walki z Cukrzycą. Spotkanie to jest zaplanowane na 14 listopada 2013r.

Następne spotkanie edukacyjne odbędzie się w maju.