Na co zwracają uwagę Polacy z cukrzycą wybierając glukometr? – Wyniki Ankiety.

Na co zwracają uwagę Polacy z cukrzycą wybierając glukometr? – Wyniki Ankiety.

Dokładność pomiaru, jego szybkość, design, a może wielkość wyświetlacza? Na co zwracamy uwagę wybierając glukometr? 817 osób z cukrzycą wzięło udział w ankiecie dotyczącej glukometrów przeprowadzonej przez Roche Diagnostics Polska.

Czym kierujemy się przy wyborze glukometru?

Glukometr to podstawowe urządzenie towarzyszące osobom z cukrzycą każdego dnia. Najważniejszymi cechami według ankietowanych są: dokładność pomiaru (ważna dla 89,6% badanych) i cena testów paskowych (76,2%).

Jeśli chodzi o inne ważne aspekty, to również bardzo ważne są:
* szybkość pomiaru (68,5%),
* łatwość obsługi (61,7%),
* wielkość urządzenia (54,5%),
* podświetlany wyświetlacz (37,1%)
* duży wyświetlacz (29,2%)
* wygląd / design glukometru (28,56%)

Dla osób udzielających dodatkowych odpowiedzi ważnymi cechami są także: możliwość połączenia z komputerem i mała kropla krwi potrzebna do pomiaru (odpowiednio 26,7% i 24,7% spośród osób, które udzieliły odpowiedzi uzupełniającej).

Małe rozmiary, wielkie możliwości

Najważniejsza dla osób z cukrzycą dokładność pomiaru (89,6%) to cecha glukometrów Accu-Chek, co zostało potwierdzone niezależnymi badaniami w niemieckim Instytucie Technologii Cukrzycowych w Ulm.

Również kolejne wymagania, które wymienili uczestnicy ankiety, spełnia najnowsze urządzenie Accu-Chek Performa Nano. Do pomiaru poziomu glukozy wymagana jest bardzo mała kropla krwi (0,6 ul), która jest szybko zasysana przez testy paskowe (te kryteria wskazało 24,7% ankietowanych udzielających dodatkowych odpowiedzi). Krótki, 5-sekundowy czas pomiaru umożliwia szybkie i proste oznaczenie poziomu glikemii. Accu-Chek Performa Nano z łatwością mieści się w dłoni, a jednocześnie jest wyposażony w duży, w pełni podświetlany ekran (ważny dla 37,1%). Posiada także port podczerwieni, który współpracując z urządzeniami Accu-Chek do zarządzania danymi, umożliwia przesyłanie wyników do komputera.

Jak pokazały wyniki ankiety – również wygląd glukometru ma znaczenie przy jego wyborze (28,5% osób z cukrzycą zwraca na to uwagę). Taki jest Accu-Chek Performa Nano – łączy w sobie nowatorskie rozwiązania technologiczne i nowoczesne wzornictwo.

Ponadto, posiada on funkcję oznaczenia wartości glikemii przed- i poposiłkowej oraz możliwość ustawienia alarmu-przypominacza o konieczności pomiaru. Wszystkie te cechy pozwalają osobom z cukrzycą na łatwą i szybką samokontrolę glikemii we właściwym momencie, niezależnie od okoliczności.

Więcej informacji na: http://www.accu-chek.pl/microsites/performanano/

1 Ankieta przeprowadzona w Internecie przez Roche Diagnostics Polska wśród 817 osób chorych na cukrzycę, wrzesień 2012r.
2 “Ocena dokładności pomiaru 27 systemów monitorowania glikemii zgodnych z normą DIN EN ISO 15197”, G.Freckmann, A. Baumstark, N. Jendrike, E. Zschornack, S. Kocher, J. Tshiananga, F. Heister, C. Haug; Instytut Technologii Cukrzycowych w Ulm, Niemcy.
3 “Ocena dokładności pomiaru 43 systemów monitorowania glikemii zgodnych z normą DIN EN ISO 15197”, G.Freckmann, Ch.Schmid, A.Baumstark, S.Pleus, M.Link, C. Haug; Instytut Technologii Cukrzycowych w Ulm, Niemcy.