Niskokaloryczne substancje słodzące: Rola i korzyści
Niskokaloryczne substancje słodzące: Rola i korzyści
Ludzie mają wrodzoną preferencję dla słodkiego smaku. Jednakże, ze względu na obfitość jedzenia w krajach rozwiniętych oraz z uwagi na fakt, że coraz więcej ludzi prowadzi siedzący tryb życia, należy zważać na nią jeszcze bardziej niż kiedykolwiek wcześniej. Rosnące wskaźniki otyłości pokazują, że coraz więcej ludzi powinno prowadzić aktywny i zdrowy styl życia oraz utrzymywać równowagę energetyczną – to znaczy równoważyć ilość spożywanych kalorii i kalorii spalanych poprzez aktywność fizyczną.
Niepokojący jest wpływ otyłości na zdrowie oraz koszty jej leczenia. W ostatnich latach stale zwiększa się zapotrzebowanie na produkty niskokaloryczne. W związku z tym lekarze oraz opinia publiczna chcą wiedzieć jak najwięcej o niskokalorycznych substancjach słodzących, o żywności i napojach, w jakich można je znaleźć, a także o tym, jak pomagają ograniczyć ilość spożywanych kalorii, przyczyniając się w ten sposób do dbania o prawidłową wagę ciała oraz lepszy ogólny stan zdrowia.
Aby dowiedzieć się więcej o niskokalorycznych substancjach słodzących, ich właściwościach, dowodach naukowych potwierdzających ich bezpieczeństwo oraz o tym, jak mogą one pomagać w ograniczaniu spożywanych kalorii, pobierz broszurę Niskokaloryczne substancje słodzące: Role i korzyści
Broszura zawiera informacje na następujące tematy:
- Rozwój słodkiego smaku
- Zastosowanie oraz rola niskokalorycznych substancji słodzących
- Bezpieczeństwo oraz dopuszczenie do użytku niskokalorycznych substancji słodzących
- Korzyści z niskokalorycznych substancji słodzących dla sposobu odżywiania i zdrowia
- Niskokaloryczne substancje słodzące a szczególne względy zdrowotne
- Rola mediów w informowaniu o tym, czy dany produkt spożywczy jest bezpieczny.
- Właściwości niskokalorycznych substancji słodzących
Niskokaloryczne substancje słodzące: Broszura „Niskokaloryczne substancje słodzące – rola i korzyści” oparta jest na badaniach naukowych i zawiera odniesienia oraz komentarze uznanych światowych ekspertów, między innymi Profesora Andrew Renwicka OBE, Dr. Adama Drewnowskiego oraz Dr. Carlo La Vecchia.