Październikowe spotkanie Koła Nr 3 Polskiego Stowarzyszenia Diabetyków w Lublinie: „Razem Bezpieczniej – łączymy pokolenia w mieście Lublin”

Październikowe spotkanie Koła Nr 3 Polskiego Stowarzyszenia Diabetyków w Lublinie: „Razem Bezpieczniej – łączymy pokolenia w mieście Lublin”

W dniu 2 października 2023 r. o godzinie 16:00 w siedzibie LSS Społem w Lublinie przy ul. Wyszyńskiego 15, odbyło się comiesięczne spotkanie Członków Koła Nr 3 Polskiego Stowarzyszenia Diabetyków w Lublinie.

Październikowe spotkanie pod hasłem “Bezpieczny Senior” odbyło się w ramach Programu Urzędu Miasta Lublin pn. “Razem bezpieczniej – łączymy pokolenia w mieście Lublin”.

Gośćmi byli Pani Elżbieta Konowałek z Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Lublinie oraz Pan mł. asp. Kamil Gnyp, Dzielnicowy Rejonu 4 Pierwszego Komisariatu Policji w Lublinie.

Podczas spotkania poruszono tematykę dotyczącą postępowania w sytuacji zagrożenia oszustwem, przedstawiono metody i mechanizmy działania przestępców, którzy różnymi sposobami próbują dokonać oszustw, kradzieży czy wyłudzeń.

Członkowie Stowarzyszenia otrzymali odblaski oraz materiały informacyjne Komendy Miejskiej Policji w Lublinie pt. “Porady dla Seniora”, “Seniorze, nie daj się oszukać!!!”, “Apel Komendy Miejskiej Policji w Lublinie” oraz “Fałszywy telefon – zagrożone oszczędności”.

Szczegółowa relacja ze spotkania została udostępniona w Biuletynie Informacyjnym niepelnosprawnilublin.pl w artykule pt. „Razem Bezpieczniej – łączymy pokolenia w mieście Lublin” na cyklicznym spotkaniu Koła Nr 3 Polskiego Stowarzyszenia Diabetyków w Lublinie

Zapraszam do lektury.

Foto dzięki uprzejmości obecnej na spotkaniu Pani Wiktorii Kwiecień – fotoreporterki Biuletynu Informacyjnego niepelnosprawnilublin.pl, prowadzonego przez Lubelskie Forum Organizacji Osób Niepełnosprawnych – Sejmik Wojewódzki.

W imieniu Członków i Sympatyków Koła oraz własnym, bardzo dziękuję wszystkim przybyłym na spotkanie i już dziś serdecznie zapraszam na kolejne, które odbędzie się 6 listopada 2023 r. o godzinie 16:00 w siedzibie LSS Społem przy ul. Wyszyńskiego 15 w Lublinie.

Elżbieta Sagan, Prezes Koła nr 3 PSD w Lublinie.