Polskie Stowarzyszenie Diabetyków z wizytą w Sandomierzu – 22.08.2023 r.

Polskie Stowarzyszenie Diabetyków z wizytą w Sandomierzu – 22.08.2023 r.

W dniu 22 sierpnia 2023 r. Członkowie Koła nr 3 Polskiego Stowarzyszenia Diabetyków w Lublinie, dzięki dofinansowaniu Zarządu Głównego PSD w Warszawie, uzyskanemu w ramach projektu “Aktywny w każdym wieku”, uczestniczyli w jednodniowej wycieczce do Sandomierza.

Wyjazd zorganizowało Biuro Turystyczne “Hubertus” w Lublinie a przewodnikiem był niezawodny Pan Krzysztof Sobczak. W programie wycieczki oprócz Sandomierza znalazły się także Stróża oraz Śmiłów.

  • Stróża: XVIII-wieczna Kaplica Św. Trójcy na planie trójkąta;
  • Śmiłów: Dwór Wiejski – Muzeum Wnętrz;
  • Sandomierz: Brama Opatowska, była dzielnica żydowska, Rynek: Kamienica Oleśnickich, Ratusz, Bazylika Katedralna p.w. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny, Dom Jana Długosza, Ucho Igielne,Wzgórze Zamkowe, Dominikański Kościół Św. Jakuba, Wąwóz Królowej Jadwigi.

Lubelscy diabetycy bezpiecznie wrócili do Lublina w późnych godzinach wieczornych. Może nieco zmęczeni fizycznie, ale za to bogatsi o wiedzę turystyczno-krajoznawczą o zwiedzanym regionie, zintegrowani, zrelaksowani i przede wszystkim – w doskonałych humorach!

Szczegółowa relacja ze spotkania została udostępniona w Biuletynie Informacyjnym niepelnosprawnilublin.pl w artykule pt. “Polskie Stowarzyszenie Diabetyków z wizytą w Sandomierzu”.

Zapraszam do lektury.