Publikacja JAK ŻYĆ Z CUKRZYCĄ już dziś w Rzeczpospolitej. Pobierz wersję on-line!

Publikacja JAK ŻYĆ Z CUKRZYCĄ już dziś w Rzeczpospolitej. Pobierz wersję on-line!
źródło: MEDIAPLANET, Moja Cukrzyca.

 

Publikacja Jak żyć z cukrzycą już 13 maja w Rzeczpospolitej

Już dzisiaj, 13 maja we wtorek, wraz z dziennikiem Rzeczpospolita oraz w wersji online będzie dostępna ósma edycja kampanii prasowo-internetowej “Jak żyć z cukrzycą”! Zgodnie z tradycją nasze wydanie wiążemy bezpośrednio ze Światowym Dniem Walki z Cukrzycą. W naszej kampanii, oprócz wybitnych specjalistów medycznych z zakresu diabetologii, swojego głosu udzielają między innymi: znany aktor – Dariusz Gnatowski oraz Dorota Kośmicka-Gacke – producentka najpopularniejszych polskich seriali (m.in. “Kasia i Tomek”, “Rodzinka.pl”), opowiadając o swoich obserwacjach dotyczących choroby oraz zmaganiach z nią. Polecamy!

Światowa Organizacja Zdrowia uznała cukrzycę za epidemię XXI wieku. W Polsce w tej chwili leczonych jest ponad 2,2 mln diabetyków a ponad 800 tys. nie wie o swojej chorobie i szuka pomocy dopiero wtedy kiedy choroba jest już w zaawansowanym stadium i ogranicza normalne funkcjonowanie. Chorych na cukrzycę jest tylu co mieszkańców Warszawy, Krakowa i Łodzi czyli trzech najludniejszych miast w Polsce.

Celem “Jak żyć z cukrzyca” jest przybliżenie czytelnikom najważniejszych informacji na temat cukrzycy. Mówimy jak ją rozpoznać, jak leczyć, ale przede wszystkim jak z nią żyć. W obecnej edycji czytelnik dowie się jak jest przyszłości insulinoterapii (prof. Grzegorz Dzida, lubelski konsultant wojewódzki w dziedzinie diabetologii), jak prawidłowo stosować suplementację diety będąc diabetykiem (prof. Iwona Wawer, KRSiO), jak uniknąć groźnych powikłań cukrzycy takich jak stopa cukrzycowa (Mirosława Młynarczuk, PFED) oraz dlaczego cukrzyca musi stać się w Polsce priorytetem (Igor Grzesiak. IPPiEZ) i o ważnej roli edukacji i zespołów terapeutycznych w poprawie zdrowia diabetyków (Alicja Szewczyk, PFED).

Pobierz PDF – wersja on-line – kliknij tu
Publikacja Jak żyć z cukrzycą już 13 maja w Rzeczpospolitej
Partnerami kampanii “Jak żyć z cukrzycą” są: Koalicja na Rzecz Walki z Cukrzycą, Polska Federacja Edukacji w Diabetologii oraz Instytut Praw Pacjenta i Edukacji Zdrowotnej. Publikacje “Jak żyć z cukrzycą” otrzymają wszyscy uczestnicy IX Konferencji Polskiej Federacji Edukacji w Diabetologii 15 maja 2014 r. w Gdańsku. Konferencja prowadzona wspólnie z Polskim Towarzystwem Diabetologicznym będzie zintegrowanym spotkaniem naukowych towarzystw diabetologicznych – pielęgniarskiego i lekarskiego, a zatem spotkaniem zespołów terapeutycznych w diabetologii.

Portal mojacukrzyca.org poleca! Kliknij tutaj, aby pobrać wersję on-line!