Ruszyło pierwsze w Polsce Wirtualne Muzeum Cukrzycy!

Ruszyło pierwsze w Polsce Wirtualne Muzeum Cukrzycy!

Od dziś można przeglądać zasoby pierwszego w Polsce Wirtualnego Muzeum Cukrzycy. Każdy, zainteresowany historią diabetologii, znajdzie tam archiwalne zdjęcia, publikacje oraz artykuły. Internauci będą mogli również wzbogacić je, przesyłając swoje materiały ilustrujące walkę z chorobą. Wirtualne Muzeum Cukrzycy to innowacyjny pomysł, który staje się pomostem między teraźniejszością a przeszłością. Wykorzystując nowoczesne technologie, pozwala spojrzeć na zamierzchłe czasy i zmierzyć się z historią diabetologii. To możliwość dla każdego, by prześledzić drogę, jaką musieli przejść pacjenci i lekarze w walce o dzisiejsze standardy terapii.

Cukrzyca jest chorobą, która wpływa nie tylko na samego pacjenta, ale również na całe jego potoczenie. Dzisiaj diabetycy mogą żyć jak zdrowe osoby – nie stosując wyniszczającej diety i nie rezygnując z aktywności fizycznej. Jednak jeszcze kilkadziesiąt lat temu cukrzyca bardzo mocno ingerowała w życie chorego, izolując go i skazując na bolesne iniekcje. W dzisiejszych czasach różnią się również zalecenia lekarskie i akcesoria medyczne. Wirtualne Muzeum Cukrzycy powstało po to, by te zmiany pokazać.

„Pomysł na stworzenie Wirtualnego Muzeum Cukrzycy zrodził się w czasie obchodów 90-lecia odkrycia insuliny. Zgromadziliśmy z tej okazji mnóstwo archiwalnych materiałów i uznaliśmy, że warto się nimi podzielić ze wszystkimi Polakami. Przeglądając same zdjęcia, można dostrzec postęp, jaki dokonał się w diabetologii na przestrzeni ostatnich 100 lat. Chcemy, by młode pokolenia miały świadomość niesamowitej zmiany jakościowej życia cukrzyków, dlatego zapraszamy wszystkich, do przesyłania swoich materiałów”
– powiedziała Monika Chmielewska – Żehaluk, Dyrektor Komunikacji Grupy Sanofi.

Pierwsza, wielka fabryka hormonów we Frankfurcie rozpoczęła produkcję insuliny we wrześniu 1926 roku. Do dziś znajdują się w niej zakłady produkcyjne Sanofi.

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych do odwiedzenia Wirtualnego Muzeum Cukrzycy. Na www.wirtualnemuzeumcukrzycy.pl można znaleźć archiwalne zdjęcia, bibliografię oraz artykuły związane z diabetologią. Zachęcamy również do przesyłania materiałów związanych ze stosowanymi w przeszłości terapiami cukrzycy, które zobrazują postępy w leczeniu, archiwalnych zdjęć przedstawiających akcesoria medyczne lub leki, skanów wycinków prasowych, tytułów dawnych opracowań medycznych. Stwórzmy razem miejsce historii wspólnej walki z cukrzycą. Materiały wraz z opisem prosimy przesyłać na adres: wmc@sanofi.pl, kontakt@wmc.pl

Pismo-potwierdzające-otrzymanie-Nagrody-Nobla_Fisher-799x1080

Informacje o Sanofi
Grupa Sanofi jest międzynarodową firmą farmaceutyczną, zaangażowaną w odkrywanie, produkcję i dystrybucję leków, które mają poprawić stan zdrowia pacjentów na całym świecie. Firma jest notowana na giełdach w Paryżu (EURONEXT: SAN) oraz w Nowym Jorku (NYSE: SNY). Do Grupy Sanofi w Polsce należą: Sanofi-Aventis Sp. z o.o. – producent leków innowacyjnych i OTC (bez recepty), Sanofi Pasteur, największy na świecie producent szczepionek, Zentiva – lider produkcji leków generycznych w Europie Środkowo-Wschodniej, Nepentes Pharma, uznany w branży producent dermokosmetyków, Genzyme, producent leków stosowanych w chorobach rzadkich oraz Merial, światowy lider w branży weterynaryjnej. Jedna z 82 fabryk Grupy Sanofi na świecie, jest zlokalizowana w Rzeszowie. Grupa Sanofi w Polsce zatrudnia blisko 1000 pracowników. Według danych IMS Health Polska, Grupa zajmuje jedno z wiodących miejsc w krajowym rankingu największych firm farmaceutycznych.
Dodatkowe informacje znajdują się na stronie www.sanofi.pl

www.muzeumcukrzycy.pl         www.wirtualnemuzeumcukrzycy.pl