Wrześniowe spotkanie Koła Nr 3 Polskiego Stowarzyszenia Diabetyków w Lublinie “Działalność Stowarzyszenia mali bracia Ubogich”

Wrześniowe spotkanie Koła Nr 3 Polskiego Stowarzyszenia Diabetyków w Lublinie “Działalność Stowarzyszenia mali bracia Ubogich”

W dniu 4 września 2023 r. o godzinie 16:00 w siedzibie LSS Społem w Lublinie przy ul. Wyszyńskiego 15, odbyło się comiesięczne spotkanie Członków Koła Nr 3 Polskiego Stowarzyszenia Diabetyków w Lublinie.

Gościem wrześniowego spotkania była Pani Wioleta Pawlukiewicz – Koordynatorka Wolontariatu w “Stowarzyszeniu mali bracia Ubogich”.

Pani Wioleta opowiedziała o działalności Stowarzyszenia, które działa w Polsce od 20 lat (powstało 1 grudnia 2002 r.) i od początku wspiera starsze, samotne osoby.

Pani Wioleta zaprosiła Członków Stowarzyszenia do uczestnictwa w wolontariacie. Zwróciła się także z prośbą o rozpowszechnianie w swoim bliskim otoczeniu, przekazanych wiadomości i ulotek informacyjnych.

Jak się okazało, niektórzy z diabetyków od pewnego czasu pozostają w szeregach Wolontariuszy Stowarzyszenia, dlatego ich świadectwo o znaczeniu programu OBECNOŚĆ w życiu zarówno Podopiecznych, jak i Ich samych – wybrzmiało szczególnie szczerze i wzruszająco.

Na koniec spotkania Pani Wioleta otrzymała w imieniu wszystkich zebranych Członków Koła nr 3 PSD bukiet kwiatów, który wraz z podziękowaniami przekazała Pani Prezes Elżbieta Sagan.

Szczegółowa relacja ze spotkania została udostępniona w Biuletynie Informacyjnym niepelnosprawnilublin.pl w artykule pt. O działalności “Stowarzyszenia mali bracia Ubogich” na cyklicznym spotkaniu Koła Nr 3 Polskiego Stowarzyszenia Diabetyków w Lublinie

Zapraszam do lektury.

Foto dzięki uprzejmości obecnej na spotkaniu Pani Wiktorii Kwiecień – fotoreporterki Biuletynu Informacyjnego niepelnosprawnilublin.pl, prowadzonego przez Lubelskie Forum Organizacji Osób Niepełnosprawnych – Sejmik Wojewódzki.

W imieniu Członków i Sympatyków Koła oraz własnym, bardzo dziękuję wszystkim przybyłym na spotkanie i już dziś serdecznie zapraszam na kolejne, które odbędzie się 2 października 2023 r. o godzinie 16:00 w siedzibie LSS Społem przy ul. Wyszyńskiego 15 w Lublinie.

Elżbieta Sagan, Prezes Koła nr 3 PSD w Lublinie.