Spotkanie opłatkowe diabetyków w Biłgoraju.

 

Koło Diabetyków z Biłgoraja zorganizowało spotkanie opłatkowe . W spotkaniu uczestniczyli Burmistrz Biłgoraja Janusz Rosłan, V-ce Starosta Stanisław Schodziński , diabetolog dr Piotr Grygiel, ks Siwek oraz delegacja diabetyków z Tarnogrodu z prezesem Władysławem Chodkiewiczem na czele.
Spotkanie rozpoczęło się od Mszy Świętej w kościółku Św. Jerzego. Po Mszy wszyscy udali się na spotkanie przy ul Kościuszki 28 . Głos zabierali dr Grygiel który mówił o” Cukrzycy jako chorobie cywilizacyjnej”. V-ce Starosta Schodziński który mówił o problemach w służbie zdrowia oraz prezes diabetyków z Tarnogrodu który mówił o problemach chorych na cukrzycę związanych z wprowadzeniem ustawy refundacyjnej a co za tym się kryje ceny glukometrów, pasków, insulin, nakuwaczy, oraz innych asortymentów i leków niezbędnych dla chorych na cukrzycę.
Mimo takich bardzo ważnych dla chorych problemów spotkanie odbywało się w atmosferze śpiewanych kolęd, pastorałek a przy łamaniu się opłatkiem wszyscy sobie życzyli ażeby nasze władze zobaczyli i zrozumieli nasz problem oraz podeszli do niego ze zrozumieniem. Wśród odznaczonych znalazł się dr Piotr Grygiel który otrzymał Złotą Odznakę Zasłużony dla Polskiego Stowarzyszenia Diabetyków.
Był również przygotowany przez członków koła poczęstunek dla zebranych. Nad całością spotkania czuwała prezes koła diabetyków w Biłgoraju Krystyna Różaniecka. Takie spotkania łączą chorych na cukrzycę w coraz trudniejszych dla nich czasach.